سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ , 21 May 2024
مدیرکل امور فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تمام تلاش خود را به کار بسته ایم زمینه تولید داخل را برای محصولات آرایشی بهداشتی در کشور فراهم کنیم گفت: باید سرانه بالای مصرف فراورده های آرایشی و بهداشتی در کشور را به فرصت تبدیل کنیم.
تبدیل سرانه بالای مصرف فراورده های آرایشی و بهداشتی در کشور به فرصت
به گزارش زیبانا، دکتر محمود آل بویه بیان کرد: در حال حاضر سرانه مصرف این اقلام در خانواده‌های ایرانی بیش از متوسط جهانی است. حال ممکن است برخی این آمار را تهدید تلقی کنند، ولی اگر از آن برای اشتغال زایی استفاده کرده و امکان دسترسی به محصولات سالم را فراهم کنیم این موضوع برایمان یک فرصت و نقطه قوت است و نگرانی از بابت آن نداریم.

وی همچنین با اشاره به ضرورت منطقی شدن و مصرف درست محصولات آرایشی بهداشتی افزود: باید توجه داشت که سلامت این محصولات از بعد آلاینده‌ها، فلزات سنگین، آلاینده‌های میکروبی و سایر موارد بسیار مهم است؛ چرا که این محصولات مستقیما با پوست در تماسند.

متولی اداره کل امور فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: تلاش می‌کنیم که تولید داخلی این محصولات را افزایش داده و رویکردمان هم افزایش تولید داخلی فرآورده‌های آرایشی بهداشتی است.

دکتر ال بویه در بخش دیگر سخنانش به موضوع قاچاق در حوزه آرایشی بهداشتی هم پرداخت و آنرا عمدتا در محصولات محافظ‌های پوست، رنگ مو و اقلام آرایشی که بیشتر مصرف پوستی دارند دانست

وی با ذکر اینکه در دنیا همواره مجموعه‌های متقلب بسیار جلو هستند و بر همین اساس در کشور مان هم گاهی آرم سازمان را در بخشی از فرآورده‌های تقلبی‌شان جعل می‌کنند؛ تاکید کرد:  باید مردم را با مصرف صحیح و منطقی این فرآورده‌ها آشنا کنیم بر همین اساس باید کاری کرد تا مردم از اصالت فرآورده‌ها مطمئن شوند
منبع : ایفدانا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


شرکت های برگزیده