سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ , 21 May 2024
برخی معتقدند روغن نارگیل درمان نهایی شوره سر، پسوریازیس و سایر بیماری‌های پوست سر است.
روغن نارگیل چه خواصی برای مو دارد؟
به گزارش زیبانا، وقتی صحبت از روغن نارگیل می‌شود، بیشتر مردم به آشپزی فکر می‌کنند، در حالی که احتمالا این روغن مد بعدی دنیای مراقبت از مو باشد.

برخی معتقدند روغن نارگیل درمان نهایی شوره سر، پسوریازیس (نوعی بیماری پوستی) و سایر بیماری‌های پوست سر است.

روغن نارگیل چه خواصی برای مو دارد؟

در سال‌های اخیر، بسیاری از بلاگرهای زیبایی و فعالان در تیک‌تاک استفاده از روغن نارگیل به عنوان درمانی برای پوست خشک را توصیه کردند اما استفاده از روغن نارگیل برای مو و پوست سر مد جدیدی است که توجه افراد را جلب کرده و تاثیر آن در ترمیم موهای آسیب‌دیده و برطرف کردن اختلال‌های پوست سر تحسین شده است.

موهای خشک و آسیب‌دیده

کراتین‌ (پروتئین سازنده مو) در اثر شرایط مختلف آسیب می‌بیند. کارهای زیبایی‌ــ‌مراقبتی شیمیایی مانند دکلره و رنگ کردن، فر کردن و استفاده از ابزارهای حرارتی صاف‌کننده را هم به این شرایط اضافه کنید تا دریابید موهایی خشک و شکننده چطور به این حال درآمده‌اند.

گفته می‌شود روغن نارگیل می‌تواند به بهبود موخوره و آسیب‌های ناشی از حرارت بر مو کمک کند. به گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ نشان داد که مو روغن نارگیل را به‌راحتی جذب می‌کند و این برای مرطوب کردن مو مفید است.

وب‌سایت هلت‌لاین نیز در گزارشی نوشت که این روغن می‌تواند ریزش پروتئین مو را کاهش دهد و ممکن است به داشتن موهای ضخیم‌تر و سالم‌تر منجر شود.

تسکین‌دهنده پوست سر

روغن نارگیل فقط برای مو نیست و می‌تواند به بهبود شوره سر و سایر بیماری‌های پوست سر هم کمک کند.

جویس پارک، پزشک متخصص پوست در اسکین ریفانیری (Skin Refinery)، می‌گوید روغن نارگیل خواص مرطوب‌کنندگی، ضدالتهابی و ضدمیکروبی دارد که برای مو مفید است.

خواص ضدقارچی روغن نارگیل آن را برای درمان موارد خفیف شوره سر مناسب می‌کند و چنانچه وب‌سایت وب‌مد اشاره می‌کند، بسیاری از مبتلایان به پسوریازیس با روغن نارگیل تسکین یافته‌اند.

برای همه مناسب نیست

استفاده موضعی از روغن نارگیل علی‌رغم خواصی که دارد، برای همه مناسب نیست. این روغن برای برخی بافت‌های مو خیلی چرب است و اگر پوست سرتان چرب باشد، می‌تواند منافذ آن را مسدود کند.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر پوست سرتان مشکل حادتری داشته باشد، باید به دنبال درمان حرفه‌ای نزد یک پزشک متخصص باشید.

وب‌مد خاطرنشان می‌کند از آنجا که روغن نارگیل هیچ ماده فعالی ندارد، به عنوان یک شامپوی درمانی محدودیت‌هایی دارد.

کارشناسان توصیه می‌کنند اگر قصد استفاده از روغن نارگیل را دارید، روغن «بکر» آن را از فروشگاه‌های مواد غذایی یا زیبایی تهیه کنید.
منبع : برترین‌ها
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


شرکت های برگزیده